reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Toplu mezarlar Rus askerinin cansız bedeni ile doluyor!

Toplu mezarlar Rus askerinin cansız bedeni ile doluyor!

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinde 8. güne girildi. İki taraf arasında şiddetli çatışmalar devam ederken Ukrayna ordusu ve sivil halk direnişini sürdürüyor. Savaşın uzamasıyla birlikte Ukrayna ordusu sayısı artan ölü Rus askerlerini toplu mezarlara gömmeye başlarken görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

ABONE OL
3 Mart 2022 11:10
Toplu mezarlar Rus askerinin cansız bedeni ile doluyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada 7 günde toplam 498 Rus askerinin öldüğü belirtildi. Ukrayna ise bu sayıyı 9 bin olarak ilan etmişti. Rusya Savunma Bakanlığı’nın açıkladığı verilerine göre 1597 Rus askeri yaralandı. Ukraynalı yetkililer ise yaralı sayısına dair bir açıklama yapmadı. Öte yandan Twitter da paylaşılan son fotoğraflarda Ukrayna ordusunun ölen Rus askerleri toplu mezarlara gömdüğü görüldü.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski yaptığı son konuşmada savaşın uzaması ile birlikte Rus ordusunun moral olarak dağıldığını belirterek “Yıllardır hazırladıkları planları bozduk. Daha fazla işgalci bizden evlerine doğru kaçıyor. Ukraynalılara içtenlikle hayranım. Onları (Rusları) utanç içinde uzaklaştıracağız. Tıpkı kendi yiyeceklerini bulmaya çalıştıkları zaman gibi. Bunlar devlet savaşçısı değil. Bunlar kullanılmış kayıp çocuklar. Bir haftada yaklaşık 9 bin Rus öldürüldü. Mikolayiv istikametinde 19-20 yaşlarında iki yüzlerce, üç yüzlercesini (Rus askerleri) onlarca helikopterlerle almak zorundalar.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP