DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 670184-1,76%
Ankara
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

06:26

İMSAK'A KALAN SÜRE

3. doz Biontech için flaş karar! Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası duyurdu… Başlıyor

3. doz Biontech için flaş karar! Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası duyurdu… Başlıyor

Bilim Kurulu bir kez daha koronavirüs ile mücadeleki son gelişmeleri görüşmek üzere bir araya geldi. Herkes Bilim Kurulu sonrası Biontech'te 3. doz aşı yapılacak mı? sorusunun cevabını bekliyordu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Yarından (bugün) itibaren mRNA aşısı olanlara risk gruplarına göre hatırlatma dozu uygulanacak. 2. doz mRNA aşısının üzerinden 6 aya kadar geçmiş sağlık çalışanları, 18-60 yaş arasındaki kronik hastalar, 60 yaş üstü kişiler hatırlatma dozu yaptırabilecek ifadelerini kullandı.

ABONE OL
4 Kasım 2021 08:41
3. doz Biontech için flaş karar! Bakan Koca Bilim Kurulu sonrası duyurdu… Başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bakan Koca imzası ile yayımlanan açıklama şöyle: Sağlık çalışanlarımıza seslenmek istiyorum.

Geçtiğimiz günlerde sizleri yakından ilgilendiren konularda bilgiler vermiştim. Netice alınıncaya kadar bu konuların takipçisi olacağım.

Geçtiğimiz günlerde 81 ilimizin il sağlık müdürlüklerine gönderdiğim talimatla uygulamada karşılaştığımız fazla çalışma süreleri ve nöbet düzenlemelerinin yasal mevzuatımıza uygun ve insani koşullarda sürdürülmesini istedim.

Çeşitli illerimizin il sağlık müdürlerinden ve hastane başhekimlerimizden aldığım bilgilerle durumu yakından takip ediyorum.

En geniş anlamda sağlık çalışanlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesine yönelik olan çalışmalarımız da devam ediyor.

Büyük emeklerle yetişen sağlık personelimizi hak ettiği ve elimizden gelenin en iyisiyle buluşturmak için düzenlemelerin tamamını yakından izliyor ve netice alacağımızı görüyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP