DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 674830-1,37%
Ankara
13°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Özer’den flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Özer’den flaş yüz yüze eğitim açıklaması

ABONE OL
9 Ekim 2021 17:08
Bakan Özer’den flaş yüz yüze eğitim açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı programda eğitime dair önemli açıklamalarda bulundu. “Okullar kapanacak mı?”, “Okula gidilen gün sayısı azalacak mı?” sorularına yanıt verdi.

OKULA GİDİLEN GÜN SAYISI AZALACAK MI?

Sistemin belli bir takvim içinde işlediğini belirten Özer, “Sorunlu sınıflar 14 gün ara verdi, sonra yeniden devam ettiler. Müdahale problemin olduğu yerde yapılacak. Vaka olan yerlerde ara veriyoruz. Bizde örneğin aşı zorunlu değil gönüllüğe dayalı. Bazı ülkelerde öğretmenler için aşı zorunlu. Bizim geliştirdiğimiz sistemde okul kapatma yok, sınıf kapatma var” ifadelerini kullandı.

“ŞU ANDA TOPLUMDA EN GÜVENİLİR YER OKULLAR”

Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın açıkladığı verileri değerlendiren Bakan Özer, “Bakan Kocanın açıkladığı veriler, dünya ile paralel. Amerikada yayınlanan veriler, aslında yüz yüze eğitim için olan kaygılar, beklenenin çok daha altında. Şu anda Amerikada okulların yüzde 2si kapalı. Şunu net olarak göstermek lazım, şu an toplumda en güvenli yerler okullar” dedi.

“KAPANAN SINIFLAR GÜN GEÇTİKÇE AZALIYOR

“Bakan Özer, şu ifadeleri kullandı:”Toplumda vakalar arttığı zaman bizim kapanan sınıflarımız da artıyor tabi. Bulaşın okuldan kaynaklandığı ile ilgili bir veri yok. Virüs okulu seçmiyor. Önemli olan kurallara uymak.Negatife düşme sıklığı giderek artıyor. Kapanan sınıflar gün geçtikçe azalıyor. Türkiyede kapanan sınıf oranları düşük. Türkiyede kapanan sınıf oranları düşük. Toplumdaki artan vaka sayıları gecikmeli olarak yansıyor tabloya. Bu oran gittikçe düşüyor. Önemli olan açık olan okulların varlığını sürdürmesi. Öğrencilerimizin çoğu aşılanmış. Ne aşı ne PCR zorunluluğu var, buna rağmen öğrenciler okulda kalabilmek için aşılarını olmuşlar.Kalabalık sınıflarda süre azaltılabilir. Ama şöyle bir şey yok, tüm okullarda ders sürelerini azaltıyoruz. Çok olağanüstü bir koşul olursa zaten sadece bu okullar etkilemez, tüm toplumu etkiler. Süreci yerel paydaşlarımızla yönetmeye devam edeceğiz. Okullar kapanmayacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP