reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan’dır

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan’dır

MHP lideri Bahçeli, Kızılcahamam’da partililerle yaptığı kampta cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlatıp, “Bizim cumhurbaşkanı adayımız nettir, o da Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır” dedi.

ABONE OL
8 Şubat 2022 09:19
Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı adayımız Erdoğan’dır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisince Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen milletvekilleri ve Merkez Yönetim Kurulu toplantısında, gelecek yıl yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023’de aday olamayacağına ilişkin iddialara noktayı koyan Devlet Bahçeli, “Bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur” dedi. Bahçeli, söz konusu iddialara tepki göstererek şöyle konuştu: “Bazı çevreler
Sayın Cumhurbaşkanımızın tekrar aday olamayacağı yönünde husumetle pekişmiş karanlık propagandalarına şimdiden başlamıştır. Bir defa bu iddianın yasal ve anayasal hiçbir temeli, hiçbir nesnel gerçekliği yoktur. Sayın Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı’dır. Ve tekrar aday olmasının önünde de herhangi bir engel bulunmamaktadır. Şayet bu maksatlı ve mesnetsiz tartışma genişletilip, Sabih Kanatoğlu ve buna benzer kuşkulu isimler ortamı germeye kalkışırlarsa üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekten kaçınmayız, çekinmeyiz, geri durmayız.””

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP