reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Avrupa’da kırmızı alarm: İngiltere, Belçika ve Hollanda’yı fırtına vurdu
  • Çilingir Haber
  • Dünya
  • Avrupa’da kırmızı alarm: İngiltere, Belçika ve Hollanda’yı fırtına vurdu

Avrupa’da kırmızı alarm: İngiltere, Belçika ve Hollanda’yı fırtına vurdu

Hollanda ve İngiltere'yi etkisi altına alan Eunice fırtınası, hayatı olumsuz etkiledi. Hollanda'da kırmızı alarm verilirken, okullar tatil edildi, ulaşım ise durma noktasına geldi. İngiltere'de de şehirlerarası tren seferleri iptal edildi ve bazı hava yolu şirketleri seferlerine ara verdi. Belçika'da ise fırtına nedeniyle yaralananlar oldu

ABONE OL
19 Şubat 2022 11:38
Avrupa’da kırmızı alarm: İngiltere, Belçika ve Hollanda’yı fırtına vurdu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Londra’da fırtına nedeniyle vatandaşlar yolda yürümekte zorluk çekerken bazı şehirlerde ağaçlar yol kenarlarına devrildi. İngiltere ve Galler’de birçok bölgede şiddetli fırtına binalarda ve araçlarda hasara neden olurken en az 2 kişi yaralandı. Wells şehrindeki St. Thomas Kilisesi’nin kulesi de şiddetli rüzgarlar nedeniyle düştü. Fırtına sebebiyle Londra ve Galler’de tren seferleri durduruldu. Havacılık alanında araştırmalar yürüten Cirium şirketi de fırtına nedeniyle en az 436 uçuşun iptal edildiğini açıkladı. Yetkililer, vatandaşlara seyahat planlarını iptal etmeleri ve acil olmadıkça dışarı çıkmamaları uyarısında bulundu.

Hollanda’da etkili olan Eunice fırtınası hayatı olumsuz etkiledi. Dün yetkililerin fırtına uyarısı sonrasında sabah saatlerinde etkisini gösteren fırtına nedeniyle ülkenin çeşitli bölgelerinde kırmızı alarm verildi ve okullar tatil edildi. Hollanda’nın Qbuzz, Arriva ve Connexxion bölgelerinde ise yerel saatle 14.00’ten sonra otobüs ve tren seferleri durduruldu. Hollanda’nın Rotterdam şehrindeki Lahey Havalimanı’nda tüm uçuşlar, Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı’nda ise 300’den fazla uçuş iptal edildi.

Eunice Fırtınası, Belçika’da da hayatı olumsuz etkilerken fırtına nedeniyle yaralananlar oldu.
Sabah saatlerinde Belçika’da, fırtına hızının saatte 150 kilometreye ulaşması beklenen bölgelerde turuncu alarm ilan edildi.Eunice Fırtınası’nın en fazla öğleden sonra etkili olacağı belirtilerek insanlara evde kalmaları çağrısı yapıldı.
Bazı bölgelerde eğitime ara verildi, tren seferleri iptal edildi, parklar ve ormanlara girişler kapatıldı.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP