reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Kılıçdaroğlu’ndan ‘masadaki’ partilere mesaj: Cumhurbaşkanlığı teklifini kabul ederim
  • Çilingir Haber
  • Politika
  • Kılıçdaroğlu’ndan ‘masadaki’ partilere mesaj: Cumhurbaşkanlığı teklifini kabul ederim

Kılıçdaroğlu’ndan ‘masadaki’ partilere mesaj: Cumhurbaşkanlığı teklifini kabul ederim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin bir araya geldiği siyasi parti genel başkanlarına çağrıda bulundu. CHP lideri, beş parti genel başkanının kendisine adaylık teklif etmesi halinde bunu kabul edeceğini söyledi.

ABONE OL
21 Şubat 2022 10:18
Kılıçdaroğlu’ndan ‘masadaki’ partilere mesaj: Cumhurbaşkanlığı teklifini kabul ederim
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reuters’e açıklamalarda bulundu. Daveti üzerine bir araya geldiği altı muhalefet partisi genel başkanının kendisine Cumhurbaşkanlığı adaylığını önermesi halinde bunu kabul edip etmeyeceğine yönelik soruya cevap verdi. Cevabı ‘evet’ olan Kılıçdaroğlu, “Elbette (kabul ederim). Cumhurbaşkanlığı onurlu bir görev. Beş genel başkanın benim ismimi telaffuz etmesi her şeyden önce benim için onur. Görev yaptığım sürede o beş genel başkana karşı sorumluyum ve onlara asla hayal kırıklığı yaşatmamalıyım” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, “Onlar görevlerine devam edecek” diyerek bir kez daha adaylıklarına kapıyı kapattı. CHP lideri, HDP’den Demirtaş ve S-400’e kadar, kendi parti tabanında dahi tepkilere neden olan açıklamalarını, verdiği bu demeçte de tekrarladı. “HDP saygın bir siyasal partidir; dolayısıyla da onlarla da ilişkilerimiz var” diyen Kılıçdaroğlu, “Selahattin Demirtaş hapishanede boşuna tutuluyor” sözünü yineledi. Kılıçdaroğlu, S-400’lere ilişkin “Suriye mi, İran mı, Yunanistan mı? Kim için kullanacağız? Bu sorunun şu ana kadar cevabı alınmış değil” dedi. Bir çok ilçeyi harabeye çeviren PKK’nın, adının dahi geçmediği bir metin yayınlayan ve Türkiye’yi katliam yapmakla suçlayan akademisyenleri, bir hafta içinde görevlerine iade edeceklerini de belirtti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP