reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya’ya 100 savaş uçağıyla gözdağı verdi!
  • Çilingir Haber
  • Dünya
  • NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya’ya 100 savaş uçağıyla gözdağı verdi!

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya’ya 100 savaş uçağıyla gözdağı verdi!

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırısına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, "NATO'nun kuvvetleri gerekli durumlarda harekete geçecektir." ifadelerini kullandı.

ABONE OL
24 Şubat 2022 15:22
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg Rusya’ya 100 savaş uçağıyla gözdağı verdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İki ülke arasında başlayan savaş sonrası NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, son duruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Stoltenberg, “NATO’nun kuvvetleri gerekli durumlarda harekete geçecektir. Rusya’nın askeri yığınağına karşı karada, denizde ve havada biz de askeri güçlerimizi hazırladık. Askerlerimiz ve 100 savaş uçağı hazır bekliyor” ifadelerini kullandı.

”Bu, bilinçli, soğukkanlı ve uzun zamandır planlanan bir işgaldir. Ukrayna’nın bağımsızlığını, kendini savunma hakkını ve topraksal bütünlüğünü tamamen destekliyoruz. Rusya, tarihi yeniden yazmak için güç kullanıyor. Rusya, Ukrayna’nın özgür ve bağımsız yolunu inkar ediyor. NATO, savunma planlarını aktive etmeye karar verdi. Bu, kriz sürecinde müttefiklerimizi korumak için atılan bir adımdır. NATO hava sahası 100 savaş uçağı ile korunuyor. Bir müttefike yapılan saldırı, ittifakın tepkisini tetikleyecektir. NATO tarihteki en büyük birlik. İttifakın üst düzey askeri komutanın talebi üzerine savunma planlarını etkinleştirmeye karar verdi. Önümüzdeki günlerde NATO’nun doğu kanadına daha fazla asker gelecek. Rusya siyasi diplomasi kapısını kapattı, bu konuda çok üzgünüz. Rusya, uluslararası toplum tarafından uygulanacak ağır bedeller ve sonuçlarla karşı karşıya. Özgürlük ve demokrasiye otoriter rejimler tarafından meydan okunuyor. NATO, Ukrayna’yla dayanışma içinde. NATO müttefikleri, Rusya’ya ağır yaptırımlar uygulayacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP