reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: NATO manipülasyon yapıyor, Ukrayna’yı işgal planımız yok
  • Çilingir Haber
  • Dünya
  • Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: NATO manipülasyon yapıyor, Ukrayna’yı işgal planımız yok

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: NATO manipülasyon yapıyor, Ukrayna’yı işgal planımız yok

krayna'yı işgalin ikinci gününde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, canlı yayına damgasını vuran bir çıkış yaptı. NATO'yu manipülasyonla suçlayan Lavrov, ''Ukrayna'yı işgal planımız yok'' dedi.

ABONE OL
25 Şubat 2022 13:44
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: NATO manipülasyon yapıyor, Ukrayna’yı işgal planımız yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lavrov’un açıklamalarının tamamı ise şöyle;

”Rusya, BM İnsan Hakları Toplantısı için Donbass’taki durumla ilgili özel bir sergi hazırlıyor. Batı, Ukrayna rejimini desteklerken, Kiev’in sivil halka yönelik işlediği askeri suçlara göz yumdu. Batı ve Ukrayna’nın eylemleri, Ukrayna’yı trajediye sürükledi. Batı, Ukrayna’nın kadın, çocuk ve yaşlıları öldürmesine, sivil altyapıların tahrip edilmesine göz yumdu, neo-Nazizm ve Rusofobinin hızla artmasını sessizce teşvik etti.

Batı, Minsk anlaşmalarını sabote etmesi ve nihayetinde de bu anlaşmaları yok etmesi sırasında Kiev rejiminin yanında yer aldı. NATO ve Avrupa birliği, son haftalarda en sonunda güç kullanarak DHC ve LHC’yi ele geçirme girişiminde bulunduğu sırada Kiev’i korudu. Kiev, Ukrayna’nın NATO’ya girmesinden başka alternatif olmadığını söyleyip nükleer silah edinme tehdidinde bulundu. Bu durumda yardım talebine kayıtsız kalamazdık.

Müttefiklik sorumluluklarımız çerçevesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna’nın militarizm ve Nazizm’den arındırılması, böylelikle de Ukraynalıların bu zulümden kurtulup kendi geleceklerini özgürce belirleyebilmesi için operasyon kararı aldı. DHC ve LHC temsilcileriyle büyükelçiliklerin faaliyetlerinin organize edilmesini, anlaşmalar ve hukuki temel çerçevesinde yapılacak çalışmaları konusunu konuştum.

Şu anda olup bitenlere baktığımız zaman, Başkan Putin’in de dediğimiz gibi, Ukrayna’nın bağımsızlığını ve onları temsil edecek bir hükümetleri olmasını istiyoruz. Kimse Ukrayna’yı işgal etmeyi planlamıyor. Sonuç ne olacak? Bu son derece önemli. Biz durumu mevcut koşullara göre değerlendiririz. Biz Ukrayna’da çok çeşitliliği destekliyoruz. Ukrayna’nın aşırıcı yönetimlerin altında olması kabul edilebilir değil.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP