reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Erdoğan’dan 28 Şubat mesajı: Biz yolumuzdan dönmedik, dönmeyiz

Erdoğan’dan 28 Şubat mesajı: Biz yolumuzdan dönmedik, dönmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı'nın programında konuştu. 8 Şubat sürecinin aktörlerinin cezalandırılması için AK Parti döneminde önemli adımlar atıldığını ifade eden Erdoğan, "Bizim dönemimizde yapılanlar ortadadır. Böylece Türk demokrasisi rüştü ispat etmiştir" dedi.

ABONE OL
28 Şubat 2022 13:09
Erdoğan’dan 28 Şubat mesajı: Biz yolumuzdan dönmedik, dönmeyiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk milletinin darbecilere alkış tutanları unutmadığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’a, namlusu millete dönmüş tanka selam durmam diyen Muhsin Yazıcıoğlu’na teşekkürlerimi sunuyorum. Nice isimsiz kahramanlar teşekkür ediyorum. Milletimiz darbelere darbecilere alkış tutanları unutmamıştır” dedi.

Konuşmasının devamında 28 Şubat sürecini değerlendiren Erdoğan, “Bu ülkede bağımsızlık mücadelesini verenler olduğu gibi maalesef bunun tam aksinin mücadelesini verenler de olacak. Ancak biz yolumuzdan geri dönmeyiz. 28 Şubat sürecinin aktörlerinin cezalandırılması için bizim dönemimizde yapılanlar ortadadır. Böylece Türk demokrasisi rüştü ispat etmiştir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında ise şu ifadeleri kullandı:”Şule belgeselinde de izlediğimiz gibi bu ülkede demek ki bu bağımsızlık mücadelesini fikrini, inancını verenler olduğu gibi bunun tam aksini verenler de var ve kıyamete kadar olacak. Bunlar böyle diye biz yolumuzdan dönmedik, dönmeyiz. 28 Şubat sürecinin aktörlerinin cezalandırılması için bizim dönemimizde yapılanlar ortadadır. Böylece Türk demokrasisi rüştü ispat etmiştir. Ülkemizdeki hak ve adalet mücadelesinin anıt isimlerinden birisi merhum Şule Yüksel Şenler’dir. Evliliğimize vesile olmasının yanı sıra kalemi ve kelamıyla verdiği mücadeleyle bize rehberlik etti. Şule Yüksel Şenler, milyonlarca gence umut aşıladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP