reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
İran lideri Hamaney, Rusya-Ukrayna savaşı için ABD’yi suçladı!

İran lideri Hamaney, Rusya-Ukrayna savaşı için ABD’yi suçladı!

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş için İran'ın dini lideri Ali Hamaney, "Bu mafya rejimi dünyanın kriz içinde olmasına ihtiyaç duyuyor. O yüzden dünyanın her yerinde kriz oluşturuyorlar." diyerek ABD'yi suçladı. Ayrıca Ukrayna'daki krizin kökeninin ABD olduğunu savundu.

ABONE OL
1 Mart 2022 15:08
İran lideri Hamaney, Rusya-Ukrayna savaşı için ABD’yi suçladı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konuşmasının bir bölümünde Ukrayna’daki savaşa değinen Hamaney, bu ülkedeki krizin ABD’nin Ukrayna’ya müdahalelerinden kaynaklandığını ifade etti. ABD’yi “mafya rejimi” olarak niteleyen Hamaney, “Bu mafya rejimi dünyanın kriz içinde olmasına ihtiyaç duyuyor. O yüzden dünyanın her yerinde kriz oluşturuyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Hamaney, “Ukrayna, ABD’nin kriz yapıcı politikalarının kurbanı oldu. Ukrayna’daki savaşın sona ermesinden yanayız ancak herhangi bir krizin tedavisi köklerini belirlemektir. Ukrayna’daki krizin kökü de ABD’dir.” dedi.

Rusya’nın saldırılarına ilişkin ise İran lideri Hamaney, “İnsanların katledilmesini ve ulusların altyapılarının yıkılmasını tasvip etmiyoruz ve bu bizim kesin beyanımızdır. Afganistan’da bir düğün kervanına atılan bombaya ‘terörle mücadele’ diyen Batılılar gibi değiliz. ABD’nin Suriye’nin doğusunda ne işi var? Suriye’nin petrolünü ve Afganistan’ın parasını neden çaldılar?” diye konuştu.

Hamaney, şöyle devam etti: “ABD ve Avrupa’ya güvenen hükümetler, bu desteklerin bir serap olduğunu ve gerçek olmadığını bilmelidir. Dün Afganistan, bugün Ukrayna. Her iki ülkenin cumhurbaşkanları ABD ve Batı hükümetlerine güvendiklerini ancak yalnız kaldıklarını söyledi.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP