reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Zelenski’den bir meydan okuma daha

Zelenski’den bir meydan okuma daha

Ukrayna Cumhurbaşkanı Vladimir Zelensky "ülkeden kaçtığı" yönündeki iddialara Kiev'den ofisinden görüntüler paylaşarak cevap verdi. Zelenskiy, Ukrayna'da devam eden savaşa rağmen halen başkent Kiev'de kaldığını, kaçmadığını ve kimseden korkmadığını belirterek, "Kiev'de kalıyorum. Bankova'dayım. Saklanmıyorum ve kimseden korkmuyorum" diye konuştu.

ABONE OL
8 Mart 2022 09:48
Zelenski’den bir meydan okuma daha
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zelenski, herkesin sahada savunmada olduğunu belirterek, “Herkes olması gereken yerde. Ben Kiev’deyim, ekibim de benimle. Düşmanımızın bombardımanlarla getirdiği nefretin şehirlerimizde kalmayacağını biliyoruz. Bunun hiçbir izi kalmayacak. Bu nefret bizim değil, bu nedenle düşmanın hiçbir izi kalmayacak. Her şeyi yeniden inşa edeceğiz. İşgalcilerin yok ettiği şehirleri, Rusya’daki herhangi bir şehirden daha iyi hale getireceğiz.” diye konuştu.

Ukrayna lideri, Rusya’nın “insani koridor” açma sözünü yerine getirmediğini ve sadece medyanın çekim yapması için belirli bir yeri açtığını öne sürerek, ” Belarus’ta bugün görüşmelerin 3. turu yapıldı. Bunun üçüncü ve son tur olduğunu söylemek isterdim ama biz gerçekçiyiz. Bu nedenle de konuşacağız. İnsanlarımıza ‘barış böyle gelir’ diyecek bir yol bulana kadar müzakerelerde ısrarcıyız.” ifadelerini kullandı.

Savaşta yaşamını yitiren 96 Ukraynalı için devlet ödülü verilmesine yönelik bir kararname imzaladığını aktaran Zelenski, “Şimdi tek bir şey söyleyeceğim. Kiev’de kalıyorum. Saklanmıyorum, kimseden korkmuyorum.” mesajını verdi. Ukrayna lideri aynı zamanda video çekerken ofisinin dışarısını göstererek Kiev’de olduğunu kanıtlamak istedi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP