reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Sinop Valisi stokçuluğun önüne geçmek için sert uyarılarda bulundu! Hayatınızı yaşanmaz yaparız
  • Çilingir Haber
  • Gündem
  • Sinop Valisi stokçuluğun önüne geçmek için sert uyarılarda bulundu! Hayatınızı yaşanmaz yaparız

Sinop Valisi stokçuluğun önüne geçmek için sert uyarılarda bulundu! Hayatınızı yaşanmaz yaparız

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, yerel bir markette stokçuluğun önüne geçilmesi için denetimde bulundu. Depodaki ürünleri markete dizilmesi talimatını veren Karaömeroğlusora, daha sonra market görevlisine sert uyarılarda bulundu. Sinop Valisi, "Hayatınızı yaşanmaz yaparız, ona göre. Bu konuda acımamız yok yani. Bu konuda hoşgörümüz de yok. Bunlara hemen iki saat sonra bakacağız" dedi

ABONE OL
9 Mart 2022 18:21
Sinop Valisi stokçuluğun önüne geçmek için sert uyarılarda bulundu! Hayatınızı yaşanmaz yaparız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla illerde Ticaret İl Müdürlükleri ve belediye zabıta ekiplerinin marketlerde stokçuluğu engellemek adına yürüttüğü denetimlere Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan da katıldı. Bazı zincir marketlerin de aralarında bulunduğu marketlerin yağ raflarını ve depoları inceleyen Vali Karaömeroğlu, depoda ürün beklememesi konusunda uyarılarda bulundu, stokçuluk yapana acımayacaklarını dile getirdi.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, yerel bir market sahibiyle girdiği diyalogda, “Her şey rafta olacak, depoda olmayacak” ifadelerini kullandı. Market sahibi ise, “O konuda sıkıntı yok Sayın Valim; depoda da var, raflarda da var” dediğinde Vali Karaömeroğlu, “Sizde boş kalmadı, biliyorum” dedi.

Ardından zincir marketleri denetleyen Vali Karaömeroğlu, mağaza sorumlusuyla konuştu. Depolarının Kastamonu’da olduğunu söyleyen çalışana “Oradan gelmiyor, neden gelmiyor? Var da mı gelmiyor” diye sordu. Çalışan ise, “Bizim bilgimiz yok, stoklara şey olduğu için gelmiyor, erişemedikleri için gelmiyor. Bizim elimizde yok şu an” dedi. Mağazanın deposunu görmek isteyen Vali, üst kattaki depoyu inceledi. Malzeme kamyonunun sabah geldiğini söyleyen çalışana, “Yeni geldi gördüm de, bunları raflara diziyorsun” dediği sırada Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan, tekrar denetleyeceklerini belirtmek için “Biz öğleden sonra geliyoruz Sayın Valim” dedi.

Vali Karaömeroğlu, Ticaret İl Müdürü Aykan’a, “Öğleden sonra gel, bunlar rafta değilse hemen işlem yaparız. Hayatınızı yaşanmaz yaparız, ona göre yani. Bu konuda acımamız yok yani. Bu konuda hoşgörümüz de yok. Bunlara hemen iki saat sonra bakacağız” ifadelerini kullandı.

Devamında market sorumlusuna 5 litrelik yağın neden olmadığını soran Vali Karaömeroğlu’na, market sorumlusu, “Şu anda daha yeni geldi sevkiyatım, şimdi aldım” dedi. Vali Karaömeroğlu, “Hemen indir, öğleden sonra geleceğiz. Burada yoksa…” diyerek raflarda olmaması durumunda ceza yazılacağını ima etti. Sorumlu, “İki saat içinde bitiyor” dedikten sonra Karaömeroğlu, “Olsun sen dizeceksin, depoda olmayacak” diyerek depoyu da incelemek istedi. Depoda gelen ürünlerin asansörde tutulduğunu gören vali, “Hemen raflara dizeceksin, oldu mu?” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP