reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
MHP’li Öztürk’ten Babacan’a: Dış güçlerin bakış açısıyla değil yerli ve millî düşünmeniz gerekir
  • Çilingir Haber
  • Politika
  • MHP’li Öztürk’ten Babacan’a: Dış güçlerin bakış açısıyla değil yerli ve millî düşünmeniz gerekir

MHP’li Öztürk’ten Babacan’a: Dış güçlerin bakış açısıyla değil yerli ve millî düşünmeniz gerekir

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk sosyal medya hesabı üzerinden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki gösterdi. MHP’li Öztürk “Sayın Bahçeli’nin neyi niçin yaptığını idrak edebilmeniz için dış güçlerin bakış açısıyla değil, Ankara merkezli yerli ve millî bir bakış açısıyla düşünmeniz gerekir ki bu da her kula nasip olmuyor ne yazık ki!” ifadelerini kullandı

ABONE OL
10 Mart 2022 16:56
MHP’li Öztürk’ten Babacan’a: Dış güçlerin bakış açısıyla değil yerli ve millî düşünmeniz gerekir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Milletvekili Halil Öztürk’ün paylaşımı şu şekilde;

Beslendiği kaynağı meçhul (!) Devasız Babacan, bir açıklamasında Sayın Genel Başkanımız için, “Krizlerin Ortağı” ve “Türkçe sorunun mu var?” gibi hadsiz ifadeler kullanmış.

Senin idrakin bunu anlamaya yeterli gelmese de ben anlatayım Devasız Babacan! Sayın Devlet Bahçeli için boşuna “Bilge Lider” ifadesini kullanmıyoruz…

Çünkü “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyen, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim…” şiarıyla hayatına yön veren bir liderdir Sayın Bahçeli…

Yeri gelir, ülkeyi kaosa sokmamak için ortağı olduğu hükûmette iktidardan vazgeçer, yeri gelir koltuğu bir kenara bırakıp Başbakanlığı reddeder.

Bilge Liderimiz için ülke ve millet menfaati söz konusuysa, bir tane dahi koltuk istemeden, hükûmeti sırtlar, devleti sırtında taşır.

Sayın Bahçeli’nin neyi niçin yaptığını idrak edebilmeniz için dış güçlerin bakış açısıyla değil, Ankara merkezli yerli ve millî bir bakış açısıyla düşünmeniz gerekir ki bu da her kula nasip olmuyor ne yazık ki!

Son olarak, asil bir Türkmen Beyi olan Sayın Genel Başkanımızın Türkçe sorunu söz konusu bile edilemez, ama sizin Türkçe dışındaki dillerin anayasaya resmî dil olarak girmesi konusundaki hevesinizi bilmeyen yoktur!

Düşünce yapısını Türk milletinden ve bu topraklardan alanlar, Yunus Emre gibi düşünür ve derler ki: “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır.” Size de tavsiye ederiz!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP