reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Bergen’in doktoru yıllar sonra konuştu!

Bergen’in doktoru yıllar sonra konuştu!

Boşandığı eşi Halis Serbest tarafından Ağustos 1989'da kurşunlanarak öldürülen, 'Acıların kadını' lakaplı şarkıcı Bergen'in hayatı beyazperdeye yansıtıldı. Ünlü şarkıcının gözünü kaybetmesine neden olan olaydan sonra tedavisini gerçekleştiren doktor, 'Söylemezsem Olmaz' canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
14 Mart 2022 15:25
Bergen’in doktoru yıllar sonra konuştu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyaz TV’de yayınlanan ‘Söylemezsem Olmaz’ programında bugün, Bergen’in doktoru Onur Erol’ın açıklamalar damga vurdu. Erol, ünlü şarkıcının kendisine tedaviye geldiğindeki hali ve Bergen’in psikolojisi hakkında önemli bilgiler verdi.

Prof. Dr. Onur Erol, “Böyle şeylerin tedavisi çok zordur. 40 sene geçti üzerinden. Tedavisini ben üstlendim, iyiliğimi yaptım ve unuttum. Çok kötü bir durumdaydı. Benden yardım istedi, o zamanki şartlarda ben de elimden geleni yaptım” dedi.

Canlı yayında “Bergen gelecekten hâlâ ümidini kesmemişti. Gözünün içine kadar yanıktı. Kabarmaları yüzünden vücudunu zımparaladım. Eksik olan deriler vücudunun başka yerinden alınan derilerle kaplandı. Tedavisine bel bağlayan bir hastaydı, şımarık olmayan bir kadındı. Hayata bağlılığını sanata bağlılığını büyük bir dirayetle yerine getirdi, Bergen de bu vardı” ifadeleri dikkat çekti.

Onur Erol, “Bergen yüzünün yanık yerlerini makyajla kapatıp, sahnelere çıktı ve tekrar sanatını icra etti. Bu çok önemli bir şeydir. Tedavi durmadan iki yıl boyunca sürdü. Kezzap yanığı en kötü yanıktır. Göz yuvası yaptım. Protez göz konulması için ama vakti olmadı” şeklinde konuştu.

31 Ekim 1982 gecesi İzmir Alsancak’ta bir pavyonun kapısında Bergen, annesiyle birlikte bir taksiye binmek üzereyken, kiralık saldırgan şarkıcının üzerine bir kova kezzap atmıştı. Şarkıcı, bu olayda ağır biçimde yaralandı. Dönemin meşhur estetik cerrahı Onur Erol, Bergen’e gönüllü olarak yardım etti.

‘Acıların Kadını’ albümüyle satış rekoru kıran arabesk sanatçısı, sağ gözünün hasarı yüzünden saçlarını sağ gözünün üzerine atmaya, bazen de güneş gözlüğü takmaya başlamıştı. Ünlü şarkıcı, 14 Ağustos 1989’u 15 Ağustos’a bağlayan gece, Adana Pozantı’da boşandığı eşi Halis Serbest tarafından kurşunlanarak öldürülmüştü.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP