reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Partililere seslenen Meral Akşener, Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay’ı karıştırdı
  • Çilingir Haber
  • Politika
  • Partililere seslenen Meral Akşener, Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay’ı karıştırdı

Partililere seslenen Meral Akşener, Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay’ı karıştırdı

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşurken arabesk müziğin 'babaları' olarak sayılan Orhan Gencebay ve Müslüm Gürses'i birbirine karıştırdı. Akşener, konuşmasında "Müslüm baba gibi 'Batsın bu dünya' diyorum" ifadelerini kullandı

ABONE OL
16 Mart 2022 12:14
Partililere seslenen Meral Akşener, Müslüm Gürses ve Orhan Gencebay’ı karıştırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaptığı ev ziyaretlerinde dinlediklerinden bahseden İYİ Parti lideri, “Öyle şeyler dinliyor, öyle şeyler öğreniyor ve öyle şeylere şahit oluyorum ki bir süre sonra artık kalbim ağrıyor. Rahmetli Müslüm baba gibi diyorum ki ‘Batsın bu dünya” ifadelerini kullandı.

Akşener’in açıklamalarından satır başları:

“Kendisine göre ülkemizde evine ekmek götüremeyen de, akaryakıt kuyruğu da yok, işsizlik de yok, yoksulluk da yok. Milletçe Şirinler köyünde yaşıyoruz. Bu arkadaşa göre bizler nankörlük ediyoruz. Hiç sorunumuz olmamasına rağmen evimize ekmek götürmek istemiyoruz. Tembeliz ya iş beğenmiyoruz, onu gıcık etmek için milletçe mutsuzmuş gibi yapıyoruz. İşte Sayın Erdoğan’ın fantastik dünyasında her şey bu sistemle işliyor. Bu kafayla attıkları her adım zararla sonuçlanıyor.

Ekonomimiz can çekiyor. Yeni ekonomi  modeli neydi, faizi düşür, ihracatı artır, cari fazla oluştur. Milletimize kurtuluş reçetesi olarak pazarlanan bu reçetenin üzerinden 6 ay geçti. Bir tek Merkez Bankası faizleri düştü, diğer faizler göklere çıktı. İhracatımız arttı ama ithalatımız daha fazla arttığı için bu hiçbir işe yaramadı. Cari fazla verip enflasyonu düşürdük mü, son 4 yılın en yüksek cari açığını verdik, enflasyon da düşmedi. ÜFE yüzde 100’ün üzerinde, TÜFE yüzde 50’nin üzerinde. Ekonomik büyümeye ne oldu, yavaşlama sinyalleri veriyor. Ezcümle, bay kriz ve arkadaşlarının bu formülü sonrası iyiye giden tek gösterge yok. Ekonomik modeller geliyor geçiyor ama ikna siyaseti tam gaz sürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP