reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Bodrum Belediyesi’nde ‘imar usulsüzlüğü’ iddiasıyla inceleme

Bodrum Belediyesi’nde ‘imar usulsüzlüğü’ iddiasıyla inceleme

Bodrum Belediyesi'nde imar usulsüzlükleri iddiası üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde görevliyken yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda inceleme ve soruşturma başlatıldığını belirtti. Aras, "İşlemlerimizin hiç birisinde şaibe yoktur, tamamen hukuka uygundur." ifadelerini kullandı.

ABONE OL
24 Mart 2022 10:03
Bodrum Belediyesi’nde ‘imar usulsüzlüğü’ iddiasıyla inceleme
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekiplerin, İmar Müdürlüğü içerisinde evrak incelemeleri yaptığı öğrenildi. Bodrum Belediyesi tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, görev yeri değişen bir personelin şikayeti üzerine inceleme yapıldığı ifade edilerek şöyle denildi: “Bodrum Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde görevliyken görev yeri değiştirilen bir personelin iddiaları doğrultusunda idaremizce inceleme ve soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna yansıyan hususlarla ilgili Cumhuriyet Savcılığınca talep edilen belgeler Emniyet Müdürlüğü personeline teslim edilmektedir. Konuya ilişkin gözaltına alınan bir personel ya da yönetici bulunmamaktadır. Bodrum Belediyesi, şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla yönetilmekte olup yapılan bütün iş ve işlemler mevzuat ve hukuka uygun olup her türlü denetime açıktır.”

“Görev yeri değişen arkadaşımızın WhatsApp grupları üzerinden yaptığı paylaşım üzerine 7-8 maddelik iddia listesi var” diyen Belediye Başkanı Ahmet Aras şunları söyledi:

“Bu iddia listesi bana da gelmişti. Bizim teftiş kuruluna inceleme için talimat vermiştim ve inceleme başlamıştı. Ancak bu arkadaşımız bu iddialarını biraz da kamuoyuna yansıtınca iş cumhuriyet savcılığımızın da dikkatini çekti. Sulh hukuk hakimliğimizin kararıyla emniyet yetkilileri belediyemize gönderildi. İlgili belge ve dosya istediler. Şimdi belgeleri topluyorlar ve hepsini aldılar. Hiçbir şekilde belediyemizden gözaltına alınan kimse yok. Sadece emniyet görevlilerimiz bilgi ve belge topluyor. Bunun dışında belediyemizde yapılan işlemlerimizin hiç birisinde şaibe yoktur, tamamen hukuka uygundur. Arkadaşlarımızı tabi ki inceliyorlar, görevlerini yapıyorlar. 7-8 dosya ile ilgili ruhsat süreçleri ile ilgili iddialar var. Biz bu iddiaları daha önce incelemiştik. Herhangi bir şekilde oralarda usulsüzlük yok. Savcılığımız da inceleyecek ve bu sonuca ulaşacaktır, diye düşünüyorum. Eğer bir şey varsa da hesabını veririz. Alnımız açık, başımız dik, hiçbir şekilde usulsüz işleme imza atmadık.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP