reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Nisa bebeği terk eden annesi Ebru S.’nin 2 yıla kadar hapsi isteniyor

Nisa bebeği terk eden annesi Ebru S.’nin 2 yıla kadar hapsi isteniyor

ABONE OL
11 Nisan 2022 12:02
Nisa bebeği terk eden annesi Ebru S.’nin 2 yıla kadar hapsi isteniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Pendik’te ‘Nisa Mihriban’ bebeği sokağa terk eden Ebru S. hakkında 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul’da 29 Mart salı günü 11 No’lu Acil Yardım İstasyonu’nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz ve arkadaşları tarafından bulunan, Durmaz’ın sütanneliğini yapmasıyla birlikte bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturan Nisa bebek, hastanedeki yaşam savaşını sürdürüyor. Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda, yeni bir gelişme daha yaşandı. Bebeğin biyolojik annesi için 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

ANADOLU CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NDA İDDİANAME HAZIRLANDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılıgı’nca hazırlanan iddianamede şüpheli Ebru S. (20) ‘in kimlikteki adı Ebrar Nil S. olan 3 aylık bebeğini 29 Mart 2022 tarihinde saat 12.00 sıralarında karnını doyurup uyuttuktan sonra battaniyeye sardığı ve puset içine koyup Pendik Güllübağlar Mahallesi’ndeki bir binanın yanındaki boş arsaya bıraktığı anlatıldı.

Son Dakika! Türkiye'yi ayağa kaldıran olayda yeni gelişme! Nisa bebeğin annesi için 2 yıla kadar hapis istemi

“YÜZÜNE MAMA BULAŞTIĞININ GÖRÜLMESİNİN ARDINDAN İLK MÜDAHALE YAPILDI”

Aynı mahallede ikamet eden Şaban K.’nin saat 14.00 sıralarında ağlama sesi duymasının ardından bebeği bulduğu ve polisi arayarak durumu haber verdiği belirtilen iddianamede, olay yerine polis ekiplerinin geldiği, Ebrar Nil isimli bebeğin Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedavisinin yapıldığı belirtildi. Ardından bebeğin Şeyh Zayed Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü’ne 30 Mart günü teslim edildiği aktarıldı. ‘Nisa Mihriban’ bebeğin 1 Nisan günü yüzüne mama bulaştığı görülmesi üzerine kurum doktoru tarafından ilk müdahalenin yapılıp Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği iddianamede anlatıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP