reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Bakan Akar’dan Mariupol’deki tahliyelere ilişkin açıklama

Bakan Akar’dan Mariupol’deki tahliyelere ilişkin açıklama

ABONE OL
13 Nisan 2022 12:21
Bakan Akar’dan Mariupol’deki tahliyelere ilişkin açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna’da kuşatma altında olan Mariupol’deki Türklerle birlikte diğer sivillerin tahliyesine ilişkin açıklama yaptı. Rusya ve Ukrayna savunma bakanlıkları ile sürekli iletişim halinde olduklarını belirten Akar, ”Yapılması gereken ne varsa, gemi tahsisi dahil, yaptık, yapıyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, dün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

KARADENİZ’DE MAYIN RİSKİ SÜRÜYOR

Karadeniz’de tespit edilen mayınlara yönelik soru üzerine Bakan Akar, şunları söyledi:

“Bu konuyla mücadeleye ilişkin elimizde güçlü imkanlar var. Bunları süratle seferber ettik.

”ALARM DURUMUNU YÜKSELTTİK, GELİŞMELERİ YAKINDAN İZLİYORUZ”

Mayın avlama gemilerimiz, deniz karakol uçaklarımız, helikopterlerimiz, İHA’larımız, SAS timlerimizin alarm durumlarını yükselttik. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Herhangi bir ihbar alındığında unsurlarımız süratle gereğini yapıyorlar.”

Bugüne kadar İstanbul Boğazı açıklarında üç mayının etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Akar, “Serbest kalan mayınlara yönelik ortada birtakım rakamlar dolaşıyor. Bunları teyit etmek mümkün değil. Bu konuda bizim yapacağımız şey, teyakkuz halimizi sürdürmektir” diye konuştu.Söz konusu mayınların İstanbul Boğazı açıklarına kadar nasıl bu kadar süratle geldiğine yönelik soruya Bakan Akar, “Bununla ilgili birçok yorum, varsayım var. Elimizde bununla ilgili somut bilgi, veri olmadan herhangi bir şekilde bazı şeyleri telaffuz etmek uygun olmaz” yanıtını verdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP