reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
İngiltere’den Rusya’ya yeni yaptırım kararı! Listede generaller var

İngiltere’den Rusya’ya yeni yaptırım kararı! Listede generaller var

ABONE OL
21 Nisan 2022 15:39
İngiltere’den Rusya’ya yeni yaptırım kararı! Listede generaller var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İngiltere Rusya’ya yönelik yeni yaptırım kararı aldı. Listede Rus generallerin yanı sıra Rus ordusunu destekleyen şahıs ve işletmeler var

İngiltere, Ukrayna’da ön cephede savaşan Rus generallerin yanı sıra Rus ordusunu destekleyen şahıs ve işletmelere yönelik yeni yaptırım kararı aldı.İngiltere Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, İngiliz istihbaratının, Rusya’nın Donetsk ve Luhansk’taki saldırılarını ve Mariupol’daki kritik ve sivil altyapının kasıtlı bombalandığını ortaya çıkardığı belirtildi.Açıklamada, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’un, söz konusu istihbaratın ardından Rus savunma aktörlerini hedef alan 26 kişi ve işletmeye yeni yaptırım kararı aldığı bildirildi.

Rus bombardıman uçaklarının, 10 Mart’tan bu yana, hükümet binaları, hastaneler, okullar ve ulaşım noktaları dahil sivil altyapıya defalarca saldırdığına işaret edilen açıklamada, İngiliz hükümetinin vardığı sonucun, vurulan sivil hedeflerin türlerine, saldırı sıklığına, mühimmat hacmine ve ardışık günlerde aynı yerlerin tekrar tekrar hedeflenmesine dayalı olarak “kasıtlı bir hedef alma” olduğu kaydedildi.

Açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’da devam eden saldırganlık savaşına yanıt olarak İngiliz hükümetinin, Rus ordusunun kilit liderlerine ve cephe hattını yönetenlere yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağı ifade edildi.

İngiliz hükümetinin aldığı bu yeni yaptırım kararı listesinde, Rusya Genelkurmay Başkan Yardımcısı Nikolay Bogdanovskiy de yer alıyor.

‘YENİ YAPTIRIM DALGASI GENERALLERİ VE ELİ KANLI SAVUNMA ŞİRKETLERİNİ VURUYOR’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dışişleri Bakanı Truss, Rusya’nın Ukrayna halkına saldırısının ahlaksızlığının herkes tarafından görüldüğü değerlendirmesinde bulunarak şu ifadeleri kullandı:

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP