reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Kızılay Genel Kurulunda konuşan eski Başkan Vekili Naci Yorulmaz, “Genel başkanın her kararına boyun eğmeyin… Türkiye’yi uyarın…”
  • Çilingir Haber
  • Bilim Teknoloji
  • Kızılay Genel Kurulunda konuşan eski Başkan Vekili Naci Yorulmaz, “Genel başkanın her kararına boyun eğmeyin… Türkiye’yi uyarın…”

Kızılay Genel Kurulunda konuşan eski Başkan Vekili Naci Yorulmaz, “Genel başkanın her kararına boyun eğmeyin… Türkiye’yi uyarın…”

ABONE OL
18 Mayıs 2022 14:06
Kızılay Genel Kurulunda konuşan eski Başkan Vekili Naci Yorulmaz, “Genel başkanın her kararına boyun eğmeyin… Türkiye’yi uyarın…”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

        Kızılay’ın Genel Kurulu’nda konuşan ve yönetim kurulu üyeliği görevi sona eren Dr. Ümit Naci Yorulmaz’ın “Kızılay’ın hastanelerinin, gayrimenkullerinin şirketlere satılmasını doğru bulmamış ve şerh koymuştum. Seçilecek genel başkana yardımcı olmak adına onun her kararlarına boyun eğmeyin diyorum…” sözleri dikkatleri çekti.

Kızılay’ın 103’üncü Genel Kurul’u geçen hafta Ankara’da gerçekleştirildi. Son yıllarda skandallarıyla gündem düşmeyen Kerem Kınık yeniden Genel Başkanlığa seçildi. Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AKP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri de katıldı. Ancak Kızılay’ın Genel Kurulu’na, yönetim kurulu üyeliği görevi sona eren Naci Yorulmaz’ın sözleri damga vurdu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) başkan yardımcılığı görevini de yürüten ve Bilal Erdoğan’ın arkadaşı olduğu iddia edilen Naci Yorulmaz, Kızılay Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Ben yönetim kurulu toplantılarında Kızılay’ın hastanelerinin, gayrimenkullerinin Kızılay yönetim kurulu tarafından şirketlere satılmasını doğru bulmamış ve şerh koymuştum. Bugün de aynı şekilde şerhimi burada dile getirmek istiyorum. Bu vesileyle bazı toplantılarda susmak gerekiyor, bazı toplantılarda konuşmak gerekiyor. Konuşmanız gereken yerde sustuğunuzda iki dünyada da vebalde oluyorsunuz” dedi.

       “Bugün konuşmak zorunda hissediyorum” diyen Yorulmaz, şunları da söyledi:

“Bundan sonra yönetim kurulunda görev alacak arkadaşlarımız seçilecek genel başkana yardımcı olmak adına onun her kararlarına boyun eğmeyin diyorum… Kızılay’dan bankalardan borç alan, kredi çeken bir kurum haline gelmemesi için, satışları bir gelir kaynağı olarak görmemesi için lütfen ama lütfen duyarlı olun, uyarın. Gelecek yönetim kurullarını, bizi, Türkiye’yi uyarın. Konuşmanız gereken yerde lütfen konuşun.”

Ayrıca, yaptığı hatalarla gündemden düşmeyen Kerem Kınık’ın yeniden Genel Başkan seçilmesinin arkasında kim veya kimler var sorusunu akıllara getirdi. Türk Kızılay’ını yerinde saydıran birisinin hala görevine devam etmesi veya ettirilmesine özellikle Ak Parti cenahından da kimse bir anlam veremiyor. Böylesine vasıfsız bir yönetim anlayışının kamuoyunda itibar görmediği halde, hükümetin bu konuda ısrar etmesi anlaşılır iş değil olarak yorumlanıyor.

Kızılay’ın yeni yönetim kurulu, Kerem Kınık, Fatma Meriç Yılmaz, Oğuz Can, Yusuf Ramazan Saygılı, Murat Ellialtı, Yasir Yılmaz, Esra Özkoç, Emre Koç, Şükrü Can, Yener Tanık ve Zübeyde Çelik’ten oluştu. Kızılay’ın yeni denetim kurulunda da ise İsmet Durmuş, Hüseyin Can, Mustafa Umut Yalçın, Selman Keresteci ve Şehmus Yıldırım yer aldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP