reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Kırıkkale’de İmam ve müezzine ‘zimmet’ soruşturması

Kırıkkale’de İmam ve müezzine ‘zimmet’ soruşturması

ABONE OL
19 Ağustos 2022 13:51
Kırıkkale’de İmam ve müezzine ‘zimmet’ soruşturması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kırıkkale Gürler Camii Dernek Başkanı Kenan Doğanülker, imam Ü.U. ve müezzin M.Y.’nin cuma namazı sonrası müftülük adıyla topladıkları paranın bir kısmını 27 Mayıs’ta zimmetlerine geçirdikleri iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili adli soruşturma, Kırıkkale Müftülüğü de idari soruşturma başlattı.

Doğanülker, her cuma sonrası toplanan paranın tutanakla müftülüğe teslim edildiğini belirterek, “27 Mayıs Cuma günü müftülüğe teslim edilmek üzere 4 bin 50 lira toplanmış. Toplanan para camimizdeki 3 kişi tarafından tutanakla tespit edilmiş. Ben o zaman şehir dışındaydım sonra bu tutanak imam ve müezzin tarafından camiden alınıp, il müftülüğündeki teslim yerine götürülmüş. Parayı teslim alan kişi parayı sayarken, paranın eksik olduğunu söylemiş. Onlar da tutanakta yazan 4 bin 50 liranın üstünü çizerek ‘3 bin 650 lira teslim aldım’ diye imza atmışlar. Bu aradaki 400 lirada bir zimmet suçu var” dedi.

Doğanülker, “İmamların bu olaylardan sonra halen camimizde tutulması konusunda dernek üyelerimiz ve cami cemaatimiz tepkili. Bu yüzden en azından adalet tecelli edene kadar imamların buradan alınarak başka bir yerde görevlendirilmelerini istiyorum” şeklinde konuştu.

Cami imamı Ü.U. da dava sürecinin devam ettiğini, bu nedenle açıklama yapamayacağını söyledi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP