reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Söğüt’de gençliğe büyük yatırım…

Söğüt’de gençliğe büyük yatırım…

ABONE OL
15 Ekim 2022 11:11
Söğüt’de gençliğe büyük yatırım…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce yapılan Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kültürü Tematik Parkı yapımı için son imzalar atıldı.

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya’nın öncülüğünde Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir ile yüklenici firma yetkilileri arasında imza töreni gerçekleşti.

15 ay gibi bir süre içinde tamamlanacak olan Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kültürü Tematik Parkında 200 Kişilik Gençlik Kampı, Geleneksel Okçuluk Atış Alanları, Atlı Cirit Sahası, Karakucak Güreş Alanları, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler için Atölyeler, Spor Tesisleri, toplantı-seminer salonları gibi bir çok etkinlik alanları bulunacak.

Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda, ”Projenin gerçekleşmesinde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’ye, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlun’a, Eski Bilecik Valisi Sayın Bilal Şentürk’e,Valimiz Sayın Dr. Kemal Kızılkaya’ya, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Faruk Tuncer’e, İl Geçlik ve Spor Müdürümüz Yasin Özdemir’e ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Bilecik Söğüt’teki dev projeyi Uluray & Hidrokar ortaklığı yapacak. Bilecik gençlik ve spor il müdürlüğünde tarafların huzurunda imzalar atıldı. Söğüt gençlik kampı ve oba kültürü tematik parkı yapımı işinin ihalesini Uluray & Hidrokar ortaklığı kazandı.

Uluray A.Ş. yönetim kurulu başkanı Sezgin Ulu, önemli bir projeye imza attıklarını Bu projenin Söğüt’ün gelişmesine katkı sağlayacağını söyleyerek, böylesine önemli bir projeyi yapacak olmalarından dolayı mutlu olduğunu vurguladı.
Genç iş adamı Ulu şöyle konuştu, pandemi döneminde dahil yatırımlarımıza ara vermeden devam ettik. Şimdi de Bilecik Söğüt’ün vizyonuna ve gelişimine yeni bir pencere açacak olan böylesine büyük bir projeyi yapacak olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yatırımlarımız her geçen gün devam ediyor istihdam oluşturmaya devam ediyoruz. Ülke ekonomisine katkı yapabilmek Bu doğrultuda yeni hamleler yapabilmek için tüm ekibimizle beraber gece gündüz demeden çalışıyoruz.

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı da müjdeyi sosyal medyasından duyurdu.

Milletvekili Selim Yağcı, ”Gençlik ve Spor Bakanlığımız yatırım programına alınmış olan ve İhalesi 15.08.2022 tarihinde Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzce yapılan Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kültürü Tematik Parkı yapımı için son imzalar bugün Bilecik Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya huzurunda Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yasin Özdemir ile yüklenici firma yetkilileri arasında imzalandı.

İhale sonucunda Uluray Yapı İnşaat Anonim Şirketi ve Hidrokar İnşaat ve Ticaret Ananim Şirketi İş ortaklığı 148.323.323,00 TL en düşük fiyat teklif ederek işi üstlendi. 15 ay gibi bir süre içinde tamamlanacak olan Söğüt Gençlik Kampı ve Oba Kültürü Tematik Parkında 200 Kişilik Gençlik Kampı, Geleneksel Okçuluk Atış Alanları, Atlı Cirit Sahası, Karakucak Güreş Alanları, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler için Atölyeler, Spor Tesisleri, toplantı-seminer salonları ve Osmanlı’nın yeşerdiği bu kadim toprakları gençlerimize tanıtacak bir çok etkinlik alanlar bulunmaktadır.

Projenin gerçekleşmesinde Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlun’a ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” görüşlerini aktardı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP