reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Yılın son kabine toplantısı bugün yapılacak

Yılın son kabine toplantısı bugün yapılacak

ABONE OL
26 Aralık 2022 10:30
Yılın son kabine toplantısı bugün yapılacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022 yılının 24’üncü ve son kabine toplantısı bugün yapılacak.

Son kabine toplantısında masada yoğun bir gündem olacak.

EYT ön planda

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesi olan çalışanları ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili düzenlemeye ilişkin çalışma hakkında sunum yapacak.

Toplantıda, kısa süre içinde Meclis’e sunulması planlanan düzenlemenin detaylarına ilişkin ayrıntılı değerlendirme yapılacak.

Karadeniz gazı

Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın milli sisteme bağlanması yönünde yürütülen çalışmalarda gelinen aşama da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin gündeminde olacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz gazıyla ilgili gelişmeleri kabinede anlatacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjde paylaşacak

AA’nın haberine göre Erzurum’da dün yaptığı açıklamada, “Pazartesi günü bu konuda yeni müjdeleri milletimizle paylaşacağız.” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine sonrası millete sesleniş konuşmasında alınan kararları kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

Ekonomi, dış politika, terörle mücadele

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda ayrıca 2022 yılına ilişkin genel değerlendirmenin yanı sıra yeni yılda başta ekonomi, dış politika ve terörle mücadele olmak üzere birçok alanda yapılacak çalışmalar ve Meclis’te bunlara ilişkin atılacak adımların ele alınması bekleniyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP