reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya: Ülke nasıl yönetilir haberleri yok
  • Çilingir Haber
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya: Ülke nasıl yönetilir haberleri yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya: Ülke nasıl yönetilir haberleri yok

ABONE OL
16 Ocak 2023 11:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 6’lı masaya: Ülke nasıl yönetilir haberleri yok
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Siyasetin gündeminde seçim var.

Yaklaşık 5 ay kalan seçime doğru iktidardan çok muhalefetin adayı ve seçim stratejisi merak konusu.

Parlamenter sisteme dönüş konusunda mutabakat sağlayarak 6’lı masayı kuran muhalefette, aday tartışmaları ve genel başkanların yetki dağılımı son dönemin en sıcak konusu.

Oy oranlarına göre bakanlık

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir programda, “Bir Cumhurbaşkanı seçtiniz diyelim. O Cumhurbaşkanı ‘Sizin oyunuz düşüktü, ben bu kararı veriyorum’ derse…” sorusuna muhalif kesimin tepkisini çekecek bir cevap verdi.

Davutoğlu, “Bunu dediği anda kriz çıkar, Meclis desteğimizi çekeriz, ülke seçime gider. Bir partinin oy oranı ne kadarsa ona göre bakanlığı olacak. 1 cumhurbaşkanı yardımcılığı, 1 bakanlık alacak diyelim A partisinin çok milletvekili var 6-7 bakanlık alacak.” ifadelerini kullandı.

“Bu ülke nasıl yönetilir haberleri yok”

Muğla’da düzenlenen Gençlik Buluşması programında gençlerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuya değindi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hepsi Başbakan Yardımcısı olacakmış birer tane de bakanlık alacaklarmış böyle memleket mi idare edilir ya bu cehalet. Bu ülke nasıl yönetilir haberleri yok. Onca toplantı yaptılar. Ortaya vizyon ve proje namına bir şey koyamadılar. Ajans mahsulü üçüncü sınıf sokak tiyatrosu dışında adım atamadılar.

Cumhurbaşkanı adayı olarak iradesi olmayan kendi başına karar alamayan talimatla hareket edecek güdümlü bir figür tarifi yapıyorlar. Kendilerinin bile güvenmediği birine milletimizin güvenmesini istiyorlar. 2023 seçimleri, ‘Türkiye Yüzyılı’nın güneş gibi doğduğu bir milat olacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP