reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Yunan medyası: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı tehdit etti

Yunan medyası: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı tehdit etti

ABONE OL
21 Ocak 2023 09:31
Yunan medyası: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan’ı tehdit etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ege ve Akdeniz’deki provokatif adımlarına karşı Atina yönetimine seslendi.

Erdoğan, adaların silahlandırılmaması gerektiğini bir kez daha tekrarlayarak, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’i uyardı.

CNN Yunanistan: Yanlış yaparsan çılgın Türkler gelecek

Erdoğan’ın ifadeleri Yunan medyasında geniş yankı uyandırdı. CNN Yunanistan, “Erdoğan’dan Miçotakis’e: Yanlış bir şey yaparsan çılgın Türkler gelecek” başlığına yer verdi.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a ve ülkenin Başbakanı Miçotakis’e yönelik tehditlerde bulunduğu belirtildi ve Erdoğan’ın ilgili ifadeleri aktarıldı:

Bak Miçotakis, gene sağda solda konuşuyorsun şunu iyi bil, eğer bir yanlış yapmaya kalkarsan çılgın Türkler yürür bu bilesin. Ama akıllı uslu durursan bizim seninle işimiz yok.

Kathimerini: Erdoğan’dan yeni tehditler

Erdoğan’ın adaların silahladırılması konusunda Yunanistan’ı suçladığı, Atina’nın Lozan Antlaşması’na aykırı adımlar attığını söylediği kaydedildi.

Kathimerini gazetesinin “Erdoğan’dan yeni tehditler: Adaları askerileştirirseniz, hareketsiz mi kalacağız?” başlıklı haberinde şöyle denildi:

Erdoğan, Türk Tayfun füzesine işaret etti ve artık güçlü bir Türkiye olduğunu söyledi. Türkiye, Tayfun dlı füzeyi üretti. Miçotakis’e ‘akıllıca davranırsan, seninle işimiz yok’ dedi.

Proto Thema: Yeni meydan okuma

Yunanistan Başbakanı’nın daha önceki konuşmasına işaret eden Erdoğan’ın, Miçotakis’in istediğini söyleyebileceğini, ancak bu açıklamalarının bölgenin kaderini değiştirmeye yetmeyeceğini vurguladığı ifade edildi.

Türkiye Cumhurbaşkanı’nın söz konusu uyarılarına Proto Thema gazetesi de geniş yer ayırdı. Erdoğan’ın yeni bir meydan okumada bulunduğu, adaların asker ve silahlardan arındırılması talebini yinelediği anımsatıldı.

Haberin ayrıntısında şöyle denildi:

“Tayfun füzesi hakkında konuştu”

Yunanistan’a tehditler yağdırıyor. Hatta Kiryakos Miçotakis’e gönderme yapıyor. Bir kez daha Tayfun füzesi hakkında konuştu.

Ethnos gazetesi de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da katıldığı bir açılış töreninde Miçotakis’e ve Yunanistan’a uyarılarda bulunduğuna dair haberi paylaştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP