reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Deprem sonrası DASK ödemeleri 3 milyar TL’ye ulaştı

Deprem sonrası DASK ödemeleri 3 milyar TL’ye ulaştı

ABONE OL
11 Mart 2023 09:30
Deprem sonrası DASK ödemeleri 3 milyar TL’ye ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin üzerinden 1 aydan fazla zaman geçti.

İlk günden itibaren başlayan yardım seferberliği devam ediyor.

Bir yandan depremzedelerin barınma ihtiyaçlarına yönelik adımlar atılıyor bir yandan da sigorta ödemeleri devam ediyor.

Depremzedelere 3 milyar ödeme yapıldı

Bu kapsamda Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 3 milyar TL ödeme yapıldığını duyurdu.

DASK’tan yapılan açıklamaya göre, 6 Şubat’ta gerçekleşen depremlerin ardından kurumun hasar tespit süreçleri ve hasar ödemeleri hızla devam ediyor.

Bugün itibarıyla 3 milyar TL’lik hasar ödemesi gerçekleştirilirken, sigortalıların yanında olmak için çalışmalara devam ediliyor.

Öte yandan, yürütülen yoğun ve özverili süreç içinde vatandaşların doğru ve şeffaf bilgilere erişimlerini sağlamak amacıyla DASK tarafından sigortalıların aklına gelebilecek soruların yanıtları da paylaşıldı.

Merak edilen tüm sorulara cevap

Kurumun internet sitesinde “Sıkça Sorulan Sorular” başlığıyla yer alan duyuruda, şu soruların yanıtları yer aldı:

“DASK nedir?’, ‘DASK kimindir?’, ‘Zorunlu Deprem Sigortası nasıl yaptırılır?’, ‘Poliçe düzenlemek için gerekli bilgiler nelerdir?’, ‘Sigorta teminatınız ne kadar olabilir?’, ‘Tarife nedir?’, ‘Tarife değiştiğinde ne yapmak gerekir?’, ‘Teminatınızın düşük olduğunu düşünüyorsanız ne yapmalısınız?’, ‘Poliçenizi her yıl yenilemek gerekir mi?’, ‘Poliçelerin yenilenmesinden kim sorumludur?’, ‘Poliçeniz yenilenmediğinde ne olur?’,

‘Poliçe, metrekare ya da yapı tarzına ilişkin hatalı bilgiler ile kesilirse ne olur?’, ‘Eksik metrekare bilgisine örnek verir misiniz?’, ‘Hangi binalar Zorunlu Deprem Sigortası teminatı kapsamındadır?’, ‘Zorunlu deprem sigorta bedeli bir tür vergi midir?’, ‘DASK’ın ödeme gücü yeterli mi?’ ve ‘DASK’a hasar ihbarında süre kısıtlaması var mıdır?”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP