reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation

Vekil adaylarına tepkiler…

ABONE OL
10 Nisan 2023 10:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 mayıs da yapılacak 28.dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi için geri sayım başlamış vaziyette. Dört isim yarışacak Cumhurbaşkanlığı için. Erdoğan, Kılıçdaroğlu,İnce ve Oğan…

Partiler milletvekilliği listelerini YSK’ya teslim edip medyada bu isimler açıklanır açıklanmaz, tepkiler gecikmedi. Özellikle, CHP listelerinde yer alan Ergenekon davasında içeri atanla, içer de yatan aynı listede aday gösterilmiş… Tuncay Özkan ve Sadullah Ergin’den bahsediyorum. Ergin’e sorulduğu zaman diyor ki, ben Deva Partisinin adayım. Kimin listesinde olduğunu ,kimin oylarıyla seçileceğini söylemiyor. CHP tabanından bu duruma ciddi tepkiler var. Yine eski Ak Parti İstanbul ve Ankara İl Başkanları Selim Temur ve Nedim Yamalı seçilebilecek yerlerden aday oldular. Ben bu iki ismin çevrelerinden CHP’ye oy gideceğini sanmıyorum.

Gelelim Ak Patiye , Ankara adaylarına bakıldığı zaman tepkiler gecikmedi. Listenin ilk 5 sırasında Ankara’lı aday yok. Özellikle Hüdapar ve DSP ‘ye kontenjan verilmesi en çok eleştiri konusu oldu. İddaa edilen şu ; DSP’ni zaten bir tabanı ve oy oranı yok. Türkiye genelinde toplam 5000 oy çıkar ya da çıkmaz. Ama bedavadan vekil sahibi olacaklar. Bunlarda en ufak bir ikilemde hemen istifa edip karşı tarafın saflarına katılırlar. Başörtüsü sebebiyle Merve Kavakçı’yı Meclis’den atan bir zihniyet bu DSP değilmiy di?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP