reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Metaverse’te 10 milyon konut satışı bekleniyor

Metaverse’te 10 milyon konut satışı bekleniyor

Metaverse evreninde vakit geçirenlerin odağında sanal araziler satın almak olduğuna değinilirken, 2022 ve 2023 yıllarında taleplerin artmasıyla 10 milyon civarında sanal gayrimenkulün satılması beklentisi dinleyicilere aktarıldı.

ABONE OL
18 Şubat 2022 14:04
Metaverse’te 10 milyon konut satışı bekleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gayrimenkul sektörüne yönelik gündem konularının konuşulduğu ‘Sektörün Bugünü ve Yakın Geleceği’ adlı etkinlik İstanbul’da düzenlendi. Etkinlik kapsamında yakın gelecekte tüm sektörleri etkilemesi beklenen ” Metaverse ” evrenine ilişkin görüşlere yer verildi. İnternetten sonra dijital dünyanın en önemli buluşu olarak nitelendirilen Metaverse evreninde 2022 ve 2023 yıllarında 10 milyon civarında sanal konut satılacağı ve bu durumun önemli bir ekonomi doğuracağı dinleyicilere aktarıldı.

Yeni bir dijital dünya vadeden Metaverse teknolojisi, emlak ve gayrimenkul sektörüne yönelik ihtiyaçları da beraberinde getirecek. Sanal emlak uzmanı, risk yönetimi uzmanı ve emlak danışmanlığı yöneticisi gibi meslek gruplarının Metaverse evreninde ilgi görecek meslekler arasında yer alması bekleniyor. Metaverse evreninde vakit geçirenlerin odağında ise sanal araziler satın almak olacak. Yakın dönemde açıklanan istatistiklere göre Türkiye’de çok fazla ilgi görmeye başlayan ve 20 binden fazla parselin satıldığı Metaverse evreninde sanal arsa satan platformlara olan ilgi her geçen gün artış gösteriyor.

Uzmanlara göre, 2022 ve 2023 yıllarında taleplerin artmasıyla 10 milyon civarında sanal gayrimenkulün satılması bekleniyor ve sanal emlak/gayrimenkul almak isteyen ülkeler sıralamasında Türkiye üst sıralarda yer alıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP