reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Rusya’nın en büyük saldırısı bu gece olacak

Rusya’nın en büyük saldırısı bu gece olacak

24 saat içinde başlayacak ve 72 saat şiddetli devam edecek!

ABONE OL
1 Mart 2022 16:07
Rusya’nın en büyük saldırısı bu gece olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Lojistik ve takviyeler geldikçe Kiev çevresindeki Rus operasyonları sınırlı kalıyor, ancak önümüzdeki 24 saat içinde muhtemelen daha güçlü bir şekilde devam edecek. Ukraynalı askeri liderler, duraklamayı Kiev’in savunmasını güçlendirmek ve başkentini derinlemesine savunmaya hazırlanmak için kullandıklarını söylüyorlar. Ruslar bunu yapmak için yeterli muharebe gücü gönderirse, Ukrayna ordusu muhtemelen Rus kuvvetlerinin Kiev’i kuşatmasını veya kuşatmasını engelleyemez, ancak büyük olasılıkla Rusya’nın şehrin kontrolünü ele geçirme çabalarını son derece maliyetli ve muhtemelen başarısız hale getirebilir.”

Analizde Harkov’la ilgili de şu tespitler yapıldı:

“Harkov ve çevresindeki Ukrayna direnişi kararlılığını koruyor, ancak Rusya’nın bu tür saldırıları ve gelen Rus takviye kuvvetleri tarafından desteklenen kara saldırılarını sürdürmesi veya artırması durumunda Ukrayna askerlerinin ne kadar süre dayanabileceği belirsiz.”

Analizde önümüzdeki 72 saate de dikkat çekildi:

“Rus taarruzlarının bir sonraki büyük aşaması muhtemelen önümüzdeki 24 saat içinde başlayacak ve sonraki 48-72 saat içinde devam edecek.

Ukrayna direnişi kayda değer ölçüde etkili olmaya devam ediyor ve özellikle Kiev eksenindeki Rus operasyonları, kötü bir şekilde koordine edildi ve yürütüldü, bu da bu eksende ve Harkov’da önemli Rus başarısızlıklarına yol açtı. Bununla birlikte, Rus kuvvetleri Ukrayna’nın konvansiyonel ordusundan çok daha büyük ve daha yetenekli.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP