reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Ukrayna lideri Zelenski, AP’de ayakta alkışlandı: Yanımızda olduğunuzu kanıtlayın
  • Çilingir Haber
  • Dünya
  • Ukrayna lideri Zelenski, AP’de ayakta alkışlandı: Yanımızda olduğunuzu kanıtlayın

Ukrayna lideri Zelenski, AP’de ayakta alkışlandı: Yanımızda olduğunuzu kanıtlayın

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin 6. gününde çatışmalar devam ediyor. Ukrayna lideri Zelenski, bugün online bağlantı ile Avrupa Parlamentosu'nda konuştu. "Avrupa yanımızda olduğunu kanıtlasın. Artık Ukrayna'yı seçmelisiniz" diyen Zelenski, konuşmasının bitiminde tüm parlamento üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

ABONE OL
1 Mart 2022 16:03
Ukrayna lideri Zelenski, AP’de ayakta alkışlandı: Yanımızda olduğunuzu kanıtlayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zelenski, neredeyse tüm sınırların Rusya  tarafından bloke edildiğini ancak yaşamak için savaştıklarını aktardı. Ukrayna lideri, Avrupa’ya Ukrayna’nın AB’ye alınması için çağrı yapıp “Sizinle minimumda eşit olduğumuzu gösterdik. Siz de bizimle olduğunuzu gösterin. Bizi bırakmayacağınızı söyleyin, yanımızda olduğunuzu kanıtlayın” dedi. Zelenski’nin coşkulu konuşması, parlamentodakiler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Zelenski’nin Avrupa Parlamentosu’nda yaptığı konuşma şu şekilde:

“Özgürlüğümüz için, sizin gibi, eşit olmak için mücadele ediyoruz. Avrupa değerleri için hayatımızı feda ediyoruz. Ukraynalılar inanılmaz insanlar. Ülkemizin en büyük meydanı, özgürlük meydanı, Avrupa’nın da en büyük meydanı, 2 kruz füzesi özgürlük meydanına düştü. Bizim için özgürlüğün bedeli işte bu. Vatanımız için, özgürlüğümüz için savaşıyoruz.

Tüm sınırlar bloke edilmiş durumda. Bugün ne yaşanırsa yaşansın, burası özgürlük meydanı olarak kalacak. Biz güçlüyüz, Ukrayna halkıyız. Biz çocuklarımız yaşasın istiyoruz. Bu adil bir talep. 16 çocuk dün öldürüldü. Putin, buna operasyon diyor. Bu çocuklar hangi askeri operasyonun altında çalışıyor? Halkımız son derece motive durumda. Özgürlüğümüz için, hayatta kalmak için, yaşamak için savaşıyoruz.

Gücümüzü ispat ettik. Minimumda sizinle eşit olduğumuzu gösterdik. Siz de bizimle olduğunuzu gösterin. Bizi bırakmayacağınızı söyleyin. Gerçek Avrupalılar olduğunuzu gösterin. Işık karanlığa galip gelsin. Yaşasın Ukrayna.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP