reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Kabine bugün toplanıyor!

Kabine bugün toplanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün Kabine Toplantısı yapılacak. Kabine gündeminde Ukrayna-Rusya savaşı, enflasyon ile mücadele ve Türkiye'nin diplomasi adımları olacak. Öte yandan göreve yeni gelen Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ilk kez Kabine toplantısına katılacak.

ABONE OL
15 Mart 2022 10:33
Kabine bugün toplanıyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, Beştepe’de toplanıyor. Toplantının sıcak gündemi, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı ve ardından yaşanan bölgesel gelişmeler. Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem telefonla hem de yüz yüze son 1 haftada 20’den fazla dünya lideri ile görüştü. Antalya Diplomasi Forumu’nda da kritik temaslar gerçekleşti. O temasların yansımaları Kabine toplantısında görüşülecek.

Rusya ile Ukrayna arasında kacılı ateşkesin sağlanması, bölgede barış ve istikrarın tesis edilmesi için Türkiye uluslararası girişimlerini sürdürüyor. Rusya’nın saldırısının başlamasıyla bölgeden 15 bine yakın Türk vatandaşı tahliye edildi. Tahliye operasyonlarında gelinen son durum da ele alınacak

Rusya-Ukrayna krizi hem enerji arz güvenliği hem de gıda başlıklarının önemini bir kez daha hatırlattı. Kabine’de alternatif enerji rotaları, yükselen enerji fiyatlarına karşı vatandaşları korumak için yapılabilecekler gündeme gelecek.

Kriz nedeniyle azak denizinde mahsur kalan ayçiçek yağı hammaddesi ve buğday yüklü gemiler bir süre Türkiye’ye hareket edememişti. Gemiler Türkiye’ye ulaşmaya başladı ancak alternatif ithalat rotaları ile yerli üretimi güçlendirici adımlar Kabine’de müzakere edilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP