reklam
reklam
World Press Federation
World Press Federation
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet İttifakı’na: Bunlar Avrupa’nın aferin demesine muhtaç
  • Çilingir Haber
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet İttifakı’na: Bunlar Avrupa’nın aferin demesine muhtaç

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet İttifakı’na: Bunlar Avrupa’nın aferin demesine muhtaç

ABONE OL
3 Şubat 2023 16:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Millet İttifakı’na: Bunlar Avrupa’nın aferin demesine muhtaç
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023 seçimlerine adım adım yaklaşılırken, siyasi gündemde hareketlilik sürüyor.

Henüz bir aday belirleyemeyen Millet İttifakı’nın kamuoyuna duyurduğu Ortak Mutabakat Metni, içeriği ile günlerce eleştirildi.

6’lı masanın bir ayağı olan DEVA Partisi ise Genel Başkan Ali Babacan’ın “Avrupa’dan aferin” dileği ile gündeme geldi.

Avrupa’nın ‘aferin’ diyerek sırtlarını sıvazlamasını bekleyen Babacan, mutabakat metni için “Avrupa görecek, bize aferin diyecek.” ifadelerini kullanmıştı.

Ali Babacan’ın bu sözleri CHP kanadında da destek bulurken, konuya dair bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

“Bunların Avrupa’nın, bizim milletimizin aferin demesine ihtiyacımız var”

Sultanbeyli’de restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ile Sultan Korusu’nun açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı;

Bunlar Avrupa’nın aferin demesine muhtaç. Bizim milletimizin aferin demesine ihtiyacımız var.

“Çöp, çukur, çamur CHP demek”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geri kalan açıklamalarından satır başları;

30 yaşından önce 25’e sonra 18’e seçme ve seçilme yaşını getiren kim, biz. Gençlere parlamentoyu çoluk çocuğa mı bırakacağız diyen kimdi, CHP.
İstanbul’u biz yeniden ayağa kaldırdık. Biz gelmeden önce ne vardı; çöp, çukur, çamur. CHP bu demek. Bay bay Kemal’e 14 Mayıs’ta ders vermeye hazır mısınız? Biz laf değil iş ürettik. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yaptık mı? Nerelerden nerelere geldik. Belediye başkanlarımızın gösterdiği mücadelenin yakın şahidiyiz. Bir şehrin önce bünyesindeki kanserli hücrelerden arındırmak, potansiyelini harekete geçirmek, güzelliklerini ortaya çıkarmak… Bunların hiçbiri kolay olmuyor. Yaptıklarımızı engellemek için hiçbir fırsatı kaçırmayan güruha rağmen yapıyorsanız daha da zor. Yılları çalanlar hiç boş durmadı. Batı ne diyecekmiş? Avrupa’nın aferin demesine bunlar muhtaç. Biz ise milletimizin aferin demesine ihtiyacımız var. Tek parti özentisi faşist zihniyetin merhun Menderes’in “Yeter söz milletindir” diyerek yaptığı meydan okumayı hazmedemediklerini görüyoruz. Bizim gösterdiğimiz her başarı meydan okumaydı. 14 Mayıs’ta gidilecek seçimlerde küresel güçleri arkasına alarak tek parti faşizmini hortlatmak isteyenlere karşı yeni bir meydan okumaya hazırlanıyoruz. Önümüzdeki seçimlerde ‘yeter söz de karar da gelecek de milletindir’ diyerek karşınıza geliyoruz.

“Bay Kemal sıfatını terfi ettirdik”

CHP’nin başındaki zatın büyük hevesle sarıldığı Bay Kemal sıfatını terfi ettirdik. 14 Mayıs’ta adı ne oldu, bay bay Kemal’e çevireceğinizden şüphe duymuyorum.
Ülkeyi 6 kişinin hırslarının oyuncağı haline getirmek isteyenlerin heveslerini inşallah kursaklarında bırakacağız. Bu zafer İstanbul’un da ayağına vurulan prangalardan kurtuluşunun da işareti olacak.
Sen git George’dan aferin al. Zavallı bunlar. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdüler sonradan kayboldular. Davos’ta yanımda. O zaman IMF’nin başında olan zatla konuşuyoruz. Dedim ki, ‘Taksitlerini alırsın ama buraya talimat veremezsin.’ CHP şu anda o masada olanlardan birileriyle otel lobilerinde yine IMF ile görüşmeye devam etti.

“Türkiye’nin yıkım ekibine değil Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var”

Hayatın her alanında daha ilerlememizi sağlayacak yatırımlara devam edeceğiz. Şunu yıkacağız, bunu yıkacağız… Sen kimsin, neyi yıkıyorsun? Türkiye’nin bir yıkım ekibine değil daha büyük eserler yapacak, daha büyük hizmetler getirecek AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na ihtiyacı var.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP